2019-04-06

Zdrowie pod kontrolą w Atrium Biała

Zdrowie pod kontrolą w Atrium Biała

Już w najbliższą sobotę 6 kwietnia mieszkańcy Białegostoku będą mieli okazję, by skorzystać z szeregu bezpłatnych badań i porad podczas wydarzenia „Zdrowie pod kontrolą”. To kolejna edycja profilaktycznej akcji, której celem jest kreowanie świadomości społecznej w zakresie zdrowia.

Zdrowie pod kontrolą” to finałowe wydarzenie Tygodnia Zdrowia – ogólnopolskiej akcji profilaktycznej, prowadzonej w 17 miastach Polski przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Celem inicjatywy, związanej z obchodami Światowego Dnia Zdrowia, jest ułatwienie społeczności lokalnej dostępu do podstawowej diagnostyki medycznej i edukacji prozdrowotnej.

Do tegorocznej edycji akcji tradycyjnie przyłączyło się Atrium Biała. 6 kwietnia w białostockim centrum będzie można skorzystać z darmowych badań i porad medycznych. Tego dnia do dyspozycji klientów zostanie oddanych szereg stoisk, gdzie osoby zainteresowane będą mogły uzyskać informacje na temat profilaktyki nowotworowej i dietetyki. Podczas akcji realizowane będą m.in. pomiary ciśnienia tętniczego i poziomu glukozy we krwi, jak również badania spirometryczne i EKG. Zainteresowani będą też mogli sprawdzić, czy mają prawidłową masę
i skład ciała. Nie zabraknie porad, jak skutecznie rzucić palenie, i pokazów udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Chętni będą mogli zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Przewidziano również atrakcje dla najmłodszych, m.in. zabawę edukacyjną w „Szpital Pluszowego Misia”.

Przełom marca i kwietnia kojarzy nam się z wiosenną przemianą, nie tylko w przyrodzie. Początek nowego sezonu to dobry moment, by zatroszczyć się o zdrowie. Dlatego z myślą
o naszych klientach organizujemy kolejną edycję akcji „Zdrowie pod kontrolą”, by zachęcić ich do zadbania o siebie i zainspirować do pozytywnych zmian. W sobotę 6 kwietnia warto odwiedzić Atrium Biała i skorzystać z bezpłatnych i w pełni profesjonalnych badań i porad. Niech to będzie pierwszym krokiem do wiosennej metamorfozy!
zaprasza Justyna Doroszkiewicz, dyrektor Atrium Biała.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland to największa w Polsce organizacja zrzeszająca studentów uczelni medycznych. Stanowi część międzynarodowej federacji, a jej celami są zwiększanie prozdrowotnej świadomości społeczeństwa, edukacja studentów kierunków medycznych oraz działalność charytatywna i zabieganie o przestrzeganie praw człowieka.

Akcja „Zdrowie pod kontrolą” w Atrium Biała odbędzie się 6 kwietnia w godzinach 10:00-17:00.


data ostatniej modyfikacji: 2019-04-01 13:59:44
Komentarze
Białystok, podlaskie - nadchodzące imprezy i wydarzenia
 
Polityka Prywatności