NEWSY Białystok
i podlaskie

Do resortu szkolnictwa wyższego wpłynęło kilkadziesiąt zgłoszeń od uczelni, które odpowiedziały na apel, aby przyjąć do siebie studentów z Białorusi. Białostockie uczelnie popierają akcję, ale wskazują, że za apelem muszą też pójść konkretne pieniądze.
Wraz z 1 stycznia zacznie obowiązywać wielokrotnie zapowiadana, większa zniżka na studenckie bilety kolejowe. Z obecnych 37 procent wzrasta do 51 procent.
Centrum Nauki i Biznesu "ŻAK" zaprasza do Szkoły Detektywów i Ochrony Fizycznej Osób i Mienia. Zajęcia odbywają się w trybie zaocznym. Po zakończeniu nauki otrzymuje się tytuł: "technik ochrony fizycznej osób i mienia".
Kilkudziesięciu studentów z białostockich uczelni otrzymało wyróżnienia w postaci ministerialnych stypendiów za wybitne osiągnięcia w nauce lub sporcie.
Ci, którzy obronią magisterkę z architektury i urbanistyki na Politechnice Białostockiej mogą spokojnie szukać pracy w Unii Europejskiej. Ich dyplomy będą automatycznie uznawane w krajach unijnych.
Do urzędu marszałkowskiego trafiła dziś petycja o przywrócenie pociągu osobowego na trasie Szepietowo - Białystok. Podpisało się pod nią blisko 400 pasażerów, którzy z tego połączenia korzystali.
Od soboty do poniedziałku wydziałem historyczno-socjologicznym będzie rządził nie byle, kto bo sam Święty Mikołaj. Nadarzy się okazja, żeby odnaleźć odpowiedzi na pytania, które trapią nas od dzieciństwa.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego doceniło Wydział Prawa na Uniwersytecie w Białymstoku. Ponownie przyznało mu najwyższą kategorię. To oznacza więcej pieniędzy m.in. na badania naukowe.
Z jednej strony niepokojące, z drugiej prowokujące do chwili zadumy. Ale i wypatrywania w nich elementów, z których zostały wykonane. Takie są prace prof. Jerzego Grygorczuka, które można oglądać na wystawie w białostockim Ratuszu.
Wystarczy wejść na stronę www.teb.pl, wybrać miasto, w którym chcesz się uczyć, kierunek, który cię interesuje oraz podać niezbędne do procesu rekrutacji dane i już!
To hasło kilkudniowej imprezy poświęconej myśli i twórczości znakomitego polskiego duchownego i myśliciela ks. prof. Józefa Tischnera.
Trwa akcja budzenia społecznych inicjatyw mieszkańców województwa podlaskiego. Każdy pełnoletni mieszkaniec regionu może zaangażować się w życie lokalnej społeczności. Wystarczy przedstawić propozycję społecznej inicjatywy i zgłosić ją w jednej z kategorii do prospołecznego programu ''Żubr budzi Podlasie''. Dla autorów najciekawszych projektów Żubr przeznaczył łącznie 100 000 złotych. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 9 stycznia przyszłego roku.
Zmiany w rozkładzie jazdy PKP. Pojawi się dodatkowe połączenie interRegio z Białegostoku do Warszawy. Będzie mniej składów, które swój bieg kończą w na dworcu w Łapach.
Warsztaty filmowe i językowe, do tego przegląd współczesnego kina oraz koncert i przedstawienie. Wszystko pod wspólnym szyldem: prosto z Rumunii.
Oferta szkoleń i kursów organizowana przez CNiB "Żak" jest bardzo bogata i potrafi sprostać każdym wymaganiom. Tematyka jest tak różna, jak różne bywają nasze zainteresowania czy też potrzeby rynku pracy. Dzięki kursom podniesiesz swoje kwalifikacje bądź udoskonalisz nabyte umiejętności. Prowadzący szkolenia to wybitni specjaliści swojej branży i znane autorytety.
Sukces pracowniczki Uniwersytetu w Białymstoku! Praca autorstwa dr Banasiuk zyskała też uznanie Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO).
Egzamin German for Business sprawdza i certyfikuje umiejętność posługiwania się językiem niemieckim w szeroko pojętym środowisku zawodowym i biznesowym.
Szkoły policealne TEB Edukacja działają aż w 50 miastach. Kształcą na 60 atrakcyjnych kierunkach. Ich misją jest tworzenie, dostarczanie i rozwój nowoczesnych, wysokiej jakości usług edukacyjnych, doradczych i marketingowych w celu podnoszenia konkurencyjności polskiej gospodarki.
Dr hab. Dariusz Kijowski, prof. UwB, prorektor do spraw organizacji i rozwoju Uniwersytetu oraz mgr Irena Wasiluk, kierownik sekcji spraw studenckich Działu Dydaktyki i Spraw Studenckich byli gośćmi piątkowego Studia Weekend w Telewizji Białystok.
Centrum Badań Innowacyjnych, w którym prowadzone będą badania m.in. w zakresie chorób nowotworowych, układu krążenia czy otyłości, powstało na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Projekt dofinansowany jest z UE.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności