Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej uruchamiają nowe studia podyplomowe. Zajęcia ruszają w październiku.
Już 2 czerwca 2014 roku rusza na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku rekrutacja na studia jednolite magisterskie i I stopnia.
Projektowanie ekologicznych ogrodów, savoir-vivre w biznesie, tworzenie drzewa genealogicznego, metody zwalczania stresu – to niektóre zagadnienia z ponad 170 kursów doszkalających na Uniwersytecie Otwartym Uniwersytetu w Białymstoku.
Na Uniwersytecie w Białymstoku została zawiązana Sieć Uniwersytetów Pogranicza - konsorcjum dziewięciu uczelni z Polski, Litwy, Białorusi, Ukrainy i Rosji.
30 września 2013 r. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki oceny potencjału naukowego ponad 960 jednostek naukowych. Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej otrzymał prestiżową kategorię A+ (tylko 37 jednostek w kraju), a Wydział Lekarski z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim oraz Wydział Nauk o Zdrowiu kategorię A.
8 sierpnia ruszyła dodatkowa rekrutacja na kierunek Zdrowie Publiczne na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku otwiera nowe kierunki studiów podyplomowych: "Kosmetologia - pielęgnacja zdrowia i urody" oraz "Bezpieczeństwo żywności i suplementów diety".
Na antenie Radia Orthodoxia ruszyła nowa audycja "Pytanie do specjalisty". Osobami występującymi w czasie audycji są m.in. pracownicy Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Przy ulicy Ciołkowskiego, za dwa lata dobiegnie końca budowa nowoczesnego uniwersyteckiego kampusu w Białymstoku.
Jeszcze dwa dni pozostały do zakończenia rejestracji na kierunki: farmacja, stomatologia oraz lekarski. Na pozostałe kierunki nabór potrwa do 14 lipca.
2 czerwca br., w Poznaniu ogłoszono wyniki konkursu na „Na najbardziej innowacyjną i kreatywną uczelnię w Polsce”. Uniwersytet w Białymstoku zajął 3 miejsce.
Studenci: Karolina Wiśniewska i Krzysztof Żochowski z Uniwersytetu w Białymstoku zajęli 2 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznoprawnej im. prof. Michała Sczanieckiego. W konkursie wzięło udział 9 wydziałów prawa z całego kraju.
Od nowego roku akademickiego na Uniwersytecie w Białymstoku, rusza kierunek: kulturoznawstwo. Jedna ze specjalności nowego kierunku będzie kultura trzeciego wieku.
Dnia 10 maja br., Uniwersytet w Białymstoku został odznaczony medalem „Zasłużony w rozwoju Stowarzyszenia Księgowych w Polsce”.
Decyzją Senatu Uniwersytetu w Białymstoku, zostanie utworzony nowy kierunek ekonomiczno-prawny. Nabór na ten kierunek rozpocznie się jeszcze w roku 2011.
Od niedawna ruszyła budowa nowego kampusu Uniwersytetu w Białymstoku. Kampus powstanie przy ul. Ciołkowskiego.
W związku z nadchodzącą rekrutacją, Uniwersytet w Białymstoku utworzył kulturoznawstwo jako oddzielny kierunek. Ta propozycja ma zachęcić potencjalnych kandydatów do wstąpienia w szeregi białostockich studentów.
Inicjatywie patronuje Narodowy Bank Polski oraz Minister Edukacji Narodowej. Uczestnictwo w zajęciach jest nieodpłatne.
Pierwsza darowizna, 822 woluminy, trafiła do Biblioteki Uniwersyteckiej we wrześniu 2009 roku, podczas wizyty Pary Prezydenckiej w Białymstoku. Przywiezioną przed kilkoma dniami z Londynu kolekcję stanowi ponad 1030 woluminów książek i czasopism.
Po raz pierwszy od lat politechniki okazały się popularniejsze od uniwersytetów - wynika z podsumowania rekrutacji na studia w roku akademickim 2010/2011, przygotowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.