15 grudnia 2007 (sobota)
(Archiwum)

Studenci dzieciom. Unicef na gwiazdkę 2007

W grudniu organizacje studenckie: AIESEC, ELSA, IFMSA oraz studenci i pracownicy Uniwersytetu w Białymstoku przeprowadzą na białostockich uczelniach sprzedaż kart i produktów świątecznych UNICEF w ramach ogólnopolskiej akcji "STUDENCI DZIECIOM. UNICEF na Gwiazdkę 2007".

Już po raz szósty UNICEF Polska organizuje ogólnopolską akcję studencką "UNICEF na Gwiazdkę". W tym roku zgłosiła się rekordowa liczba 43 uczelni z całej Polski. UNICEF jest twórcą idei kart charytatywnych. W 1949 r., dziewczynka z Czech - Jitka namalowała dla UNICEF obrazek by podziękować za mleko, które organizacja dostarczała dzieciom poszkodowanym podczas II Wojny Światowej. W ten sposób narodził się pomysł, żeby dystrybuować karty charytatywne, z których dochód wspierałby działania na rzecz dzieci. Od tej pory sprzedano ponad pięć miliardów kart.

Celem akcji jest zebranie funduszy na działalność obejmującą pomoc najbiedniejszym dzieciom na świecie. Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF jest organizacją, która aktywnie działa w ponad 160 krajach, walcząc o prawa każdego dziecka do zdrowia, edukacji, równości i ochrony. Dzięki działaniom UNICEF oraz pomocy partnerów każdego roku ratowanych przed śmiercią jest 7 milionów dzieci, szczepieniami objętych jest około 80% dzieci (w porównaniu do 20% w latach osiemdziesiątych). W ostatnim dziesięcioleciu 900 milionów ludzi otrzymało dostęp do wody pitnej, a co się z tym wiąże, szansę na przeżycie.

W dniach 3-15 grudnia 2007 stoiska będą znajdowały się na Uniwersytecie w Białymstoku (Wydziały Ekonomii i Zarządzania, Pedagogiki i Psychologii, Prawa), Politechnice Białostockiej (Wydziały Zarządzania, Elektryczny i Informatyczny), Wyższej Szkole Administracji Publicznej – Collegium Novum, Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania. Potrzebna jest pomoc wszystkich Białostoczan. Kupując dwie kartki świąteczne, będące równowartością szczepionki przeciwko odrze, można uratować życie dziecka. Serdecznie zapraszamy!

ostatnia aktualizacja: 2007-12-03
« powrót
Komentarze
Białystok, podlaskie - nadchodzące imprezy i wydarzenia
26 grudnia 2025 (piątek), godz. 20:30
POWRÓT SCYZORYKA: LIROY + HWR & KARAZ | BIAŁYSTOK
6 lutego 2026 (piątek), godz. 19:00
ŁĄKI ŁAN | BIAŁYSTOK | ZMIANA KLIMATU
14 lutego 2026 (sobota), godz. 18:30
WALENTYNKOWE MALOWANIE PRZY WINIE w Białymstoku!
22 lutego 2026 (niedziela), godz. 16:00
Cztery Pory Roku - Antonio Vivaldi 2026 przy świecach
22 lutego 2026 (niedziela), godz. 18:00
Muzyczny życiorys Franka Sinatry (akustycznie)
22 lutego 2026 (niedziela), godz. 20:00
Freddie Mercury Rock -Operowo przy świecach (akustycznie)
8 marca 2026 (niedziela), godz. 14:00
NutkoSfera - CeZik dzieciom | Białystok
8 marca 2026 (niedziela), godz. 16:00
Koncert Królewski - Majestat Klasyki
8 marca 2026 (niedziela), godz. 18:30
Dzień Kobiet i MALOWANIE PRZY WINIE w Białymstoku!
Polityka Prywatności