Rusza Kampania Parkingowa 2009

Dział: Białystok

Według projektu ustawy Prawo o ruchu drogowym, który trafił właśnie do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, służby mundurowe będą mogły interweniować na parkingach dróg wewnętrznych. Pod nadzorem straży miejskiej i policji będą m.in. parkingi przy centrach handlowych, gdzie dotychczas kierowcy mogli bezprawnie zajmować miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.

Rozwiązania systemowe w tej kwestii to temat przewodni VI już edycji Kampanii Parkingowej organizowanej z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji. Akcję na terenie miasta Białystok prowadzą Urząd Miejski, Straż Miejska oraz Komenda Miejska Policji we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Integracji. Założenia akcji pod nazwą „Parkuj z głową” podczas kolejnego czwartkowego spotkania prasowego z dziennikarzami (2 kwietnia) przedstawił Prezydent Miasta Tadeusz Truskolaski wraz ze swoimi współpracownikami i partnerami Kampanii.

Działania proponowane przez organizatorów kampanii to:

1. kolportaż ulotek przypominających o przepisach ruchu drogowego; Ulotki opracowane przez Departament Spraw Społecznych przekazywane będą przez pracowników Strefy Płatnego Parkowania, Straż Miejską oraz Komendę Miejską Policji mieszkańcom Białegostoku, zwłaszcza w początkowym okresie zainicjowanych działań

2. wspólne patrole Policji, Straży Miejskiej, oraz pracowników strefy płatnego parkowania, w tym: • interwencyjny patrol zmotoryzowany dwa dni w tygodniu po 8 godzin.

• służba obchodowa dzielnicowego wraz z funkcjonariuszem straży miejskiej dwa dni w tygodniu po 8 godzin. Patrole mają na celu kontrolę miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych oraz weryfikację zasadności posługiwania się kartą parkingową. Zwracana będzie również uwaga na nieprawidłowo zaparkowane pojazdy na chodnikach, ścieżkach rowerowych itp. utrudniających przemieszczanie się nie tylko osobom niepełnosprawnym, ale także osobom starszym i matkom z wózkami dziecięcymi.

3. spotkania osób niepełnosprawnych ruchowo oraz przedstawicieli służb mundurowych z uczniami szkół ponadgimanzjalnych; Spotkania mają na celu uwrażliwienie młodych kierowców na problemy osób niepełnosprawnych oraz uświadomienie im konsekwencji wynikających z łamania przepisów Prawa o ruchu drogowym.

4. zajęcia z dziećmi w przedszkolach; Działania w ramach programu są skierowane również do dzieci, które mają ogromną siłę przekonywania rodziców do przestrzegania przepisów. Zajęcia będą prowadzone przez stażystów Komendy Miejskiej Policji oraz przedstawicieli Straży Miejskiej.

Działania wspierające ogólnopolską Kampanię Parkingową na terenie naszego miasta prowadzone są już po raz trzeci.<www.bialystok.pl>

ostatnia zmiana: 2009-04-03
Komentarze
Polityka Prywatności