NEWSY Białystok
i podlaskie

Trwa rekrutacja na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku

Na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich sukcesywnie, co klika dni pojawiają się nowe listy rankingowe i przyjmowane są kolejni studenci (spośród osób, które już się zarejestrowały). Taka sytuacja potrwa do końca września. Obecnie, do 28 sierpnia, można zarejestrować się jeszcze na kierunek Zdrowie Publiczne.

Rekrutacja na studia w języku angielskim trwa do 25 sierpnia r. Uczelnia planuje przyjąć ponad 120 osób. Obecnie najwięcej kandydatów pochodzi ze Skandynawii, Niemiec, Hiszpanii, Arabii Saudyjskiej i Stanów Zjednoczonych.

10 sierpnia rusza następny etap rekrutacji - rejestracja na studia drugiego stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym oraz studia niestacjonarne na kierunkach: Lekarskim, Lekarsko-Dentystycznym, Farmacji, Analityce Medycznej, Kosmetologii i Fizjoterapii. Na kierunku lekarskim limit przyjęć został zwiększony do 80 miejsc.

Na studia drugiego stopnia, zapisywać można się na takie kierunki jak: Dietetyka, Elektroradiologia, Fizjoterapia, Kosmetologia, Logopedia z Fonoaudiologią, Pielęgniarstwo, Położnictwo, Zdrowie Publiczne. W tym wypadku rejestracja potrwa do końca sierpnia. Kwalifikacja osób na Wydziale Nauk o Zdrowiu nastąpi na podstawie średniej ocen z przebiegu studiów, a na kierunku Kosmetologia na kandydatów czeka rozmowa kwalifikacyjna.

Ostatecznie listy przyjętych na wszystkich kierunkach znane będą na koniec września.

Trwa również rejestracja na studia podyplomowe. Na UMB można poszerzyć swoje kwalifikacje na kierunkach:

  • Suplementy diety w żywieniu ogólnym i sporcie
  • Biostatystyka - zastosowania statystyki w medycynie klinicznej, biologii i naukach o zdrowiu
  • Dietetyka kliniczna
  • Psychodietetyka
  • Interdyscyplinarne zastosowania badań epidemiologicznych
  • Interdyscyplinarna opieka psychogeriatryczna
  • Transkulturowość w interdyscyplinarnej opiece medycznej

Na dzień dzisiejszy chęć studiowania na studiach stacjonarnych na uczelni zadeklarowało ponad 8400 osób. Najwięcej kandydatów pochodzi z regionu podlaskiego oraz sąsiednich województw: mazowieckiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego. Najbardziej obleganym kierunkiem jest Lekarsko-Dentystyczny, gdzie na jedno miejsce przypada ponad 22 chętnych, zaś najwięcej maturzystów zarejestrowało się na kierunek Lekarski, Farmację i Fizjoterapię. Ogółem na nowych studentów czeka na uczelni prawie 1100 miejsc na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich. Warto podkreślić, że Uczelnia zwiększyła limity przyjęć na Pielęgniarstwie i Położnictwie , a na pozostałych kierunkach limity są podobne do ubiegłorocznych.

data ostatniej modyfikacji: 2017-08-10 08:41:06
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni w Polsce
WSSIP_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku - 9
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności