O nazwaniu placu znajdującego się na terenie byłego getta w Białymstoku imieniem przywódcy żydowskiego powstania - Mordechaja Tenenbauma zdecydowali podczas sesji radni tego miasta.
"Ojciec" chemii supramolekularnej laureat Nagrody Nobla z 1987 r. profesor Jean-Marie Lehn 4 lipca będzie gościł w Białymstoku. Na jego wykład pt.: "Supramolecular Chemistry - Past, Present and Future" zaprasza Polskie Towarzystwo Chemiczne i Uniwersytet w Białymstoku. Chemia supramolekularna jest nauką o samoorganizacji materii na poziomie ponadcząsteczkowym.
Pierwszy weekend Dni Miasta upłynął pod znakiem Galerii Bezdomnej, muzyki wszelakich gatunków, a także – rewolucyjnych zmian w centrum.
O najnowszych trendach badań magnetycznych nanostruktur, ze szczególnym uwzględnieniem wyników badań procesów ultraszybkich oraz analizy właściwości nanostruktur z wysoką przestrzenną rozdzielczością, zapoznają się uczestnicy warsztatów pt. "Workshop on High temporal and spatial resolution studies of magnetic nanostructures", które w dniach 27 czerwca - 2 lipca odbędą się w Augustowie.
Kilkadziesiąt miejsc związanych z historią białostockich Żydów, m.in. dom rodzinny Ludwika Zamenhofa i dawną siedzibę gimnazjum hebrajskiego, upamiętnia Szlak Dziedzictwa Żydowskiego, który otwarto w Białymstoku.
Na przystankach autobusowych w Białymstoku będzie obowiązywał zakaz palenia tytoniu. Po burzliwej dyskusji, ale prawie jednogłośnie, radni miejscy przyjęli uchwałę w tej sprawie.
Makietę nowoczesnego stadionu piłkarskiego, jaki w najbliższych latach powstanie przy ul. Słonecznej, zaprezentował prezydent Tadeusz Truskolaski.
W dniu 12 czerwca 2008 r. o godz.17.00 na placu miejskim przy Ratuszu odbędzie się egzamin na Psa Pracującego. Po raz kolejny chcemy wspólnie wypromować postawę społecznego zrozumienia dla idei Psa Pracującego.
Już 21 czerwca, w ramach Dni Miasta Białegostoku, unikalna idea fotograficzna - "Galeria Bezdomna", zawita na tydzień do kamienicy przy ul. Warszawskiej 15.
Dr Esperanto powrócił na ulicę swojego dzieciństwa! Tak jak za dawnych lat, spogląda życzliwym okiem na wszystkich przechodzących w pobliżu budynku przy ul. Zamenhofa 26.
W dziewiczą podróż ruszył rano z białostockiego dworca pociąg ZAMENHOF. Wśród pasażerów znalazł się sam Doktor Esperanto z małżonką.
Rada Miejska Białegostoku zwraca się do białostoczan o jak najliczniejszy udział w konsultacjach społecznych na temat przyszłego przebiegu Via Baltica, na odcinku Warszawa-Budzisko i poparcie wariantu zakładającego przebieg tej trasy przez Białystok.
O trzy nowe samochody wzbogaciła się dziś białostocka Straż Miejska. Na Placu Miejskim nowe auta przekazał strażnikom prezydent Tadeusz Truskolaski.
Specjalnie wydaną księgą jubileuszową uczcił Uniwersytet w Białymstoku zwierzchnika Cerkwi w Polsce metropolitę Sawę, kierownika katedry teologii prawosławnej tej uczelni.
Dziesięć białostockich instytucji otrzymało zaszczytny tytuł "Miejsca przyjaznego osobom niepełnosprawnym". Wczoraj odbyła się uroczysta gala wręczenia wyróżnień w konkursie „Miejsce przyjazne osobom niepełnosprawnym” – na najlepiej dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych budynki w naszym mieście.
Kanadyjskie doświadczenia będą pomocne przy stworzeniu Centrum Nanotechnologii w Białymstoku. Powstanie ono w Parku Naukowo-Technologicznym.
Polska firma nowoczesnych technologii we współpracy z amerykańskim koncernem buduje centrum programistyczne w Białymstoku.
Białostocka Komunikacja Miejska z początkiem kwietnia br. jako pierwsza w Polsce, a siódma w Europie dołączyła do grona agencji transportowych posiadających planowanie podróży komunikacją miejską za pomocą Google Transit (www.google.com/transit ).
Miejskie place - przy Ratuszu i przed Teatrem Dramatycznym - to kolejne miejsca, w których można korzystać z darmowego internetu.
Logo zbliżającego się 94 Światowego Kongresu Esperanto zaprezentował prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.